Леся Українка. Драма-феєрія "Лісова пісня"

Драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» 
Історія написання. Цей шедевр леся Українка написала всього лише за три тижні у  м. Кутаїсі, що на Кавказі. Поетеса тяжко сумувала за Батьківщиною, крім того, знову загострилася її хвороба. Ідея створити «Лісову пісню» була навіяна спогадами дитинства, проведеного на Волині.
Жанр: драма-феєрія.
Драма-феєрія (від франц. fee — фея) – один із жанрових різновидів драми, якому властивий фантастично-казковий сюжет, неймовірні (з реального погляду) перетворення. У такій драмі поряд з людьми виступають створені їхньою уявою фантастичні істоти. «Лісова пісня» — нова жанрова форма, створена Лесею Українкою, проблемна філософська драматична поема, де опоетизовано красу людських взаємин: потяг до щастя, силу великого кохання.
Особливості композиції. Найхарактернішою особливістю композиції є органічне переплетення життя двох світів: природи й людини. Лісові істоти олюднені, вони живуть і діють, розмовляють, як люди. У них своє розуміння добра і зла, вони наділені певними рисами вдачі за аналогією до людських. Драма складається з прологу й трьох дій, співвіднесених з різними порами року (весна, літо, осінь), із зародженням, розвитком і згасанням інтимних почуттів і переживань Мавки та Лукаша.
Зав’язка: дитина лісу Мавка, розбуджена голосом сопілки сільського парубка Лукаша, прокидається від зимового сну.
Розвиток дії:  З’являється молодиця Килина — втілення бездуховності й моральної обмеженості. Вона в усьому протистоїть Мавці — уособленню любові й краси. Коли Лукаш зраджує кохану і сватає Килину, охоплена відчаєм Мавка втрачає бажання жити й добровільно погоджується покинути цей світ, зникнути «у підземеллі темного Марища» — «Того, що в скалі сидить».
Кульмінація: розлючена Килина хоче зрубати Вербу-Мавку, але Перелесник (дух вогню) запалює Вербу, а з нею згоряє все господарство.
Розв’язка: Мати й Килина повертаються в село, а Лукаш залишається в зимовому лісі разом із привидом Мавки і поступово замерзає з усмішкою на вустах.
Основна думка —світ урятує краса. Краса, яка виявляється у високій, світлій духовності людини, у її гармонії з природою, у жертовній любові й здатності прощати. Така краса очищає й відроджує людину і світ. Людина повинна боротися за неї.
Проблематика. Людина і природа, людина і мистецтво, щляхи подолання зла, сила кохання, трагедія зради самого себе;
·        вплив умов життя приватновласницького світу на людину (образи Лукаша та Мавки);
·        воля в житті людей (образ Мавки);
·        проблема вірності та кохання (образи Лукаша і Мавки);
·              роль мистецтва в житті людини (образ Лукаша);
·              взаємовідносини між людиною і природою (образ дядька Лева);
·              проблема людського щастя (всі образи).




Дізнайтеся багато цікавого та виконайте завдання інтерактивного робочого листка 

Немає коментарів:

Дописати коментар