Виховна робота






14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.


День захисника України

Свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму. День українського козацтва

Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було писвячено саме Діві Марії.
В цей день, 14 жовтня, у козаків відбувалися вибори нового отамана.

Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Леонід Кучма впровадив це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Покрова Пресвятої Богородиці

Це свято відзначається християнами східного обряду (православними і греко-католиками) 14 жовтня. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

В Україні Покрова Пресвятої Богородиці завжди була великим святом. Існує народна прикмета: "Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.

День пам'яті та примирення в Україні В Україні відзначають  в річницю капітуляції нацистської Німеччини - 8 травня. День пам'яті та примирення встановлений Указом президента України Петра Порошенка від 24 березня 2015 року, а також Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", який набрав чинності 21 травня 2015 року.




     Цей день в Україні відзначають кожен третій четвер травня. Створили його, щоб зберігати культуру, традиції країни через відомий символ – вишиванку. Крім того, що вишиванка – це предмет одягу, виглядає естетично і красиво, її можна назвати навіть предметом мистецтва. Але також у вишивці заховані орнаменти та візерунки, які повинні стати оберегом для людини.

      День проходить по-різному, але безліч людей одягає в цей день вишиванку. Свято стало настільки популярним, що в багатьох містах навіть проводять святкові ходи у вишиванках, збираються на площах, влаштовують концерти та ярмарки, де можна не тільки побачити унікальні вишиванки, але і купити собі таку. Крім того, в деяких містах з 2012 року традиційно дарують вишиванку дитині, що народилася в цей день.

Немає коментарів:

Дописати коментар